Ziraat Yatırım’dan yeni behre teklifleri

39
Ziraat Yatırım’dan yeni behre teklifleri

Pay teklif portföyümüzü teklif değişiklikleri ve behre performanslarına bağlı olarak güncelliyoruz. Buna nazaran teklif portföyümüzden Türk Hava Yolları (THYAO) ve Torunlar GYO (TRGYO) çıkartırken, Türk Telekom (TTKOM) ve Ülker (ULKER)’i teklif portföyümüze ekliyoruz. Yeni behre portföyümüz aşağıda bölge almaktadır.

Başkaca, 2020 yılı birinci çeyrek gerçekleşmeleri sonrası, teklif portföyü listemizde yan alan Aselsan (ASELS), Garanti BBVA (GARAN), Halk Bankası (HALKB), Sabancı Holding (SAHOL), Tekfen Holding (TKFEN), Tofaş (TOASO) ve Tüpraş’ın (TUPRS) amaç pay fiyatlarında değişiklikler yapılmıştır. Öbür şirketlerin gaye pay fiyatları ise sabit tutulmuştur.

Aselsan’ın maksat pay fiyatı yukarı yünlü güncellenmiştir. Gayrı taraftan, Ülker, Turkcell ve Türk Telekom hariç öbür behre fiyatlarını ise aşağı istikametli güncellemiş olmamıza rağmen, potansiyellerine bağlı olarak pay teklif portföyünde tutmaya devam ediyoruz.

PORTFÖYE EKLENEN:

Türk Telekom (TTKOM): Kovid-19 nedeniyle konuttan çalışma ve uzaktan eğitim modellerinin yaygınlaşması sonucu artan data tasarrufu Telekom bölümü şirketlerine olumlu tesir etmiştir. Önümüzdeki devirde de bu trendin devam edeceği beklentimiz ve payın son devirde borçluluğunun azalmasına bağlı olarak finansman sarfiyatının azaltması ve nakit akışı yaratması ile amaç behre fiyatına nazaran potansiyelini de göz önüne alarak Türk Telekom’u pay teklif portföyümüze ekliyoruz.

Ülker Bisküvi (ULKER): Yurtiçi ve yurtdışında sergilediği güçlü operasyonel performansın yanı sıra şirketin dinamik fiyatlandırma, maliyet idaresi ve eser miksi siyaseti tesiriyle potansiyel oluşturması ve bilhassa Kovid-19 salgınından en az etkilenecek şirketler arasında mekan alacağı öngörüsü ile Ülker Bisküvi’yi teklif portföyümüze ekliyoruz. Ülker için maksat behre fiyatımız 30,80 TL olup behre için “AL” teklifimiz bulunmaktadır.

PORTFÖYDEN ÇIKARILAN:

Türk Hava Yolları (THYAO): Pay ile ilgili AL teklifimizi EKLE olarak değiştirmekle birlikte, Kovid-19 sonrası havacılık kolunda toparlanmanın uzun bir müddet alacağı ve risklerin devam ediyor olması nedeniyle hisseyi teklif portföyümüzden çıkarıyoruz.

Torunlar GYO (TRGYO): Son devirde BİST-100’ün üzerinde performans sergileyen ve maksat fiyatımızı aşan hisseyi teklif portföyümüzden çıkartıyoruz.

Ziraat Yatırım raporundan alıntıdır

YKY  Strateji Notu: Sıklığı Görmeyi Seçmek

Hafta için yatırım stratejisi:  Temkinli optimistlik

Fed Sonrası borsa ve dolar ne olacak? | Dr. Artunç Kocabalkan – Atilla Yeşilada

Stephen Roach: Dolarda çöküş geliyor

Kaynak: Para Tahlil

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

Yükleniyor...