Borç Temizleme Kredisi Nasıl Alınır?

183
Borç Temizleme Kredisi Nasıl Alınır?

Borç temizleme kredisi pek çok yerde parça parça olan borçlarınızı tek bankada toplamanızı sağlayan isterseniz kredi borcunuzu yeniden vadelendirmenizi ve kapatmanızı sağlayan kredidir. 

Borç temizleme kredisi, yapılandırma ve borç kapatma kredilerinin özelliklerini taşıyan kredidir. Bu krediyi yapılandırma kredisine benzetebilirsiniz. Pek çok kişinin bankalara, kişilere ve şirketlere borcu vardır. İnsanlar bu borçları ödeyememekte, geciktirmekte ve ne yapacaklarını bilememektedirler. Borç temizleme kredisi bu kişilerin aslında ihtiyaçları olan şeydir. Çünkü bu kredi sayesinde tüm borçları temizlemek ve daha sonra tek bankaya ödeme yapmak mümkündür.

Bankalar ihtiyaç kredisi ve bireysel tüketici kredisi özellikleri taşıyan borç temizleme kredisini ihtiyacı olan kişilere sunmaktadırlar. Özelikle de birden fazla kuruma ve bankaya birden fazla kredi ve kredi kartı borcu olan kişiler, bu kredileri alarak borçlarını rahatça kapatabilmektedirler. Ancak burada dikkat etmeniz gereken husus aldığınız kredinin uzun vadeli olsa da düşük faizli olmasıdır. Yüksek faizli krediler pek işinize yaramayacaktır.

Borç Temizleme Kredisi Veren Bankalar

Garanti Bankası, İş Bankası, Akbank ve QNB Finansbank borç temizleme kredisi veren bankalardandır. Bu bankalar borçlarını temizlemek isteyen müşterilere uzun vadeli kredi vermektedirler. Kredi borçlarını tek bankada toplamak isteyenlere 48 ay vadeli kredi sunarken, kredi kartı borçlarını tek bankada toplamak isteyen müşterilere 72 aya varan vadelerle kredi vermektedirler.

Borç Temizleme Kredisi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Bankalardan borç temizleme kredisi alırken, bankaların verdiği kredilerin ne kadar avantajlı olup olmadığı ile ilgili ufak hesaplamalar yapmanız gerekir. Yani bankadan aldığınız kredinin geri ödeme tutarı eklenen yüksek faizle birlikte sizin toplam borcunuzdan daha fazla olabilir. Bu durumda o krediyi almanız pek akıllıca bir iş olmayacaktır. Bu nedenle alacağınız borç temizleme kredisini iyi seçmeniz gerekir.

Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır?

Borç temizleme kredisi almak için kredi notunuzun çok düşü olmaması gerekir. Bu nedenle borçlarınızı ödeyemeyeceğinizi ya da ödemekte zorlanacağınızı ön gördüğünüz zaman bankalara borç temizleme kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Çünkü borçlarınızı uzun süre geciktirdikten ve ödeyemedikten sonra bankalardan borç temizleme kredisi almanız çok zor olacaktır. Kara listeye girmeniz durumunda zaten hiçbir banka size kredi vermeyecektir. Bu yüzden erken davranmanızda yarar vardır.

Bir cevap yazın

Yükleniyor...